آراد برندینگ
خانه / گواهینامه ایزو / صدور گواهینامه ایزو در ایران

صدور گواهینامه ایزو در ایران

از سال 2016 و به دلیل اجباری شدن صدور گواهینامه ایزو در برخی از حوزه ها، رشد چشمگیری در ارتباط با تقاضای این مدرک صورت گرفته و این رشد در ایران به نسب سایر کشورهای همسایه حدود 30 درصد بوده.
چرا قبلا تنها برندهای مشهور و بزرگ به فکر استقرار و پیاده سازی سیستم های مدیریتی بودند. حتی با وجود اجباری شدن برخی از گواهینامه های ایزو در حوزه های مختلف بعضا شاهد آن هستیم که مدیران از گرفتن این مدرک بین المللی سرباز می زنند تا هزینه ای پرداحت نکنند و به دنبال چاره ای هستند تا بتوانند در مناقصات و یا قرار دادهای مختلف شرکت کنند.
واقعا اگر مدیران ما کمی تامل و درنگ کنند و از هم صنفی های خود که سیستم های مدیریتی را به صورت درست و اصولی پیاده سازی کرده اند، بپرسند متوحه می شوند که اجرایی کردن مستندات ایزو بسیار به نفع سازمان است و در بازده بسیار کم آن سرمایه ای را که برای مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو خرج کرده اند برگشت داده می شوند.

صدور گواهینامه ایزو

مراحل صدور گواهینامه ایزو

قانون این را می گوید که ابتدا الزامات و بندهای استاندارد مورد نظر در سازمان پیاده سازی شود و سپس توسط شخص سومی مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت تایید می توان گواهینامه را دریافت کرد. خوشبختانه در ارتباط با استاندارد های ایزو 17025، 13485 و 15189 این قانون به درستی تعیین شده است چون معمولا در اختیار سازمان تایید صلاحیت ایران یا همان ناسی است و گرفتن این استاندارد به این راحتی نیست و بعضا شاهد بوده ایم که برای گرفتن استاندارد 17025 در سازمانی حدود 2 سال طول کشیده است.

اما در ارتباط با استاندارد های دیگر چون مرجع بین المللی دارند و نمی توانند به صورت مستقیم بر روند اجراسازی ایزو نظارت داشته باشند می توان گواهینامه را به راحتی صادر کرد، هر چند این مورد بستگی به نظر شرکت نماینده ایرانی دارد ولی به هر حال سخت گیری ها در این رابطه بسیار کم تر از 3 استاندارد دیگر است.

جهت آشنایی با سازمان ما و هم چنین مشاوره و پیاده سازی ایزو و صدور گواهینامه ایزو با شماره های زیر تماس بگیرید.

                                 خانم محمدی مدیر فروش: 09185210731
                                     آقای آروین کریمی پور مدیریت: 09902702205

مطلب پیشنهادی

اخذ گواهینامه ایزو فوری

گواهینامه ایزو امروزه دریافت گواهینامه ایزو فوری از ضروریات مهم سازمان وشرکت ها می باشد.این …

کانال تلگرام