آراد برندینگ
خانه / ایزو 9001 / الزامات ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

الزامات ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

مادر تمامی استاندارد های روز دنیا، ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت است. تمامی کسب و کارها برای این که بتوانند تحولی عظیم در سیستم خود ایجاد کنند باید به فکر پیاده سازی الزامات مربوط به این استاندارد باشند. برای این که بتوانید مزایا و کاربردهای مربوط به این سیستم را درک کنید به ادامه این مقاله توجه بفرمایید.
همگی استانداردهایی که امروزه از طرف سازمان ایزو طراحی شده، یک هدف کلی را دنبال می کنند و آن برآورده کردن نیازهای مشتری است. استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت این مساله را به مشتریان شما نشان می دهد که سازمان شما توانسته تمامی جوانب و زیرساخت های لازم را در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان ایجاد کند.

الزامات ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت چیست؟

8 اصل سیستم مدیریت کیفیت در این استاندارد گنجانده شده است. این اصول شامل موارد زیر است:

  1. مشتری مداری: مشتری مداری در این استاندارد شامل تبلیغات و بازاریابی، شناخت نیازهای مشتریان و روش های برطرف نمودن این نیازها و هم چنین اندازه گیری میزان رضایت مشتریان است.
  2. رهبری: قدرت استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت این امکان را به مدیریت می دهد که به عنوان یک رهبر و یا لیدر عمل کند نه صرفا مدیری که فقط کار دستوری صادر کند. این اصل در ارتباط با ایزو 9001 از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
  3. دخیل کردن کارمندان: کارمندان سازمان به یک رویکرد انگیزشی نیاز دارند. گذاشتن سیستم پاداش و تشویق در سازمان و هم چنین مشورت با تمامی کارمندان سازمان از سوی مدیریت شرکت در دستور کار این استاندارد قرار گرفته است.
  4. رویکرد فرآیندی
  5. رویکرد سیستمی
  6. بهبود مستمر
  7. روابط با تامین کننده
  8. تصمیم گیری

ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

نسخه جدید استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

در نسخه جدید این استاندارد علاوه بر مباحث بالا، مدیریت ریسک و فرصت ها نیز طراحی شده است. در این نسخه به مدیران نشان می دهد که یک ساعت کار و 6 ساعت فکر کنند در ارتباط با سازمان و اهداف و چشم اندازی که قرار است در آینده بدان دست پیدا کنند. نوشتن چشم انداز سازمان یکی از اهداف گرفتن این استاندارد به حساب می آید، به همین دلیل اولین قدم نوشتن ریسک ها و فرصت هایی است که سازمان مربوطه برای دست یابی به اهداف خود باید آن ها را مدنظر خود قرار دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره زیر تماس بگیرید.

                                     خانم محمدی مدیر فروش: 09185210731
                                     آقای آروین کریمی پور مدیریت: 09902702205

مطلب پیشنهادی

دانلود مستندات ایزو 9001

در این سایت امکان دانلود تمامی مستندات ایزو 9001 ویرایش 2015 امکان پذیر شده است. …

کانال تلگرام